![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5304185
*
nr 530 4185
Ljusstakar
1 par, nysilver, höjd: 18
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2008
kl 16:19:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/6 23:19:58
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5087 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda. Höjd: 8-11cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:11
-
5084 Ljusstakar
5 st, Orrefors. Höjd: 5-10cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57
-
2144 Ljusstakar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
5147 Ljusstakar
ett par, silver, Råström, 1960. Höjd: 18 cm. Vikt:..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:43
*
Ljusstakar
nr 530 4185
Ljusstakar
1 par, nysilver, höjd: 18
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/6 23:19:58 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5087 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda. Höjd: 8-11cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53 -
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:11
-
5084 Ljusstakar
5 st, Orrefors. Höjd: 5-10cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57 -
2144 Ljusstakar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
5147 Ljusstakar
ett par, silver, Råström, 1960. Höjd: 18 cm. Vikt:..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:43