Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5304185



*

nr 530 4185


Ljusstakar

1 par, nysilver, höjd: 18


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 juni 2008
kl 16:19:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/6 23:19:58 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:25
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:57
  • 7061 Ljusstakar
    2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:33
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:25
  • 7093 Ljusstake
    Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:48




Ladda ner broschyr