BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5304185
*
nr 530 4185
Ljusstakar
1 par, nysilver, höjd: 18
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2008
kl 16:19:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/6 23:19:58
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:25
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:57
-
7061 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:50
-
7127 Ljusstakar
Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:25
-
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:48
*
Ljusstakar
nr 530 4185
Ljusstakar
1 par, nysilver, höjd: 18
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/6 23:19:58 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:25 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:57 -
7061 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:50 -
7127 Ljusstakar
Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:25 -
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:48



